Kurs i Facebook: annonsering
Espen Faugstad
Kapittel 1: Innføring
Kapittel 2: Målgruppe
Kapittel 3: Opprett annonse
Kapittel 4: Annonseadministrasjon
Kapittel 5: Remarketing
Kapittel 6: Trafikk-annonse
Kapittel 7: Remarketing-annonse
Kapittel 8: Konvertering-annonse
Kapittel 9: Analysere
Kapittel 10: Annonseformater
Kapittel 11: Avslutning
Detaljer
Dette er fjerde utgave av vår populære kursserie hvor du lærer å annonsere på Facebook. Det har skjedd mye siden vi publisert første utgave i 2013, men en ting forblir uendret: det å markedsføre på Facebook er gull verdt, når det gjøres på riktig måte. I dette kurset kommer Espen Faugstad til å lære deg å annonsere på en smart, analytisk og kostnadseffektiv måte. Når du er ferdig med kurset vil du ha alle forutsetninger for å jobbe profesjonelt med Facebook-annonsering, enten det er for bedriften du jobber for eller på vegne av en kunde. I kapittel 01 lærer du hvordan «Business Manager» fungerer, hvordan du oppretter en annonsekonto, installerer en Facebook-piksel og setter opp egendefinert konverteringssporing. I kapittel 02 lærer du hvordan du finner riktig målgruppe for et produkt eller en tjeneste. I kapittel 03 lærer du å opprette en kampanje, et annonsesett og en annonse. I kapittel 04 lærer du hvordan annonseadministrasjonen fungerer i praksis. Du lærer å søke, filtrere, duplisere og redigere kampanjer, annonsesett og annonser. I kapittel 05 lærer du hvordan remarketing fungerer og hvordan du lager remarketing-lister. I kapittel 06 lærer du å lage annonser hvor formålet er å få trafikk. I kapittel 07 lærer du å lage annonser som vises til de som har besøkt nettsiden din tidligere. I kapittel 08 lærer du å lage annonser hvor formålet er å få konverteringer på nettsiden din. I kapittel 09 lærer du å analysere og optimalisere annonsene dine basert på statistikk. Og i kapittel 10 lærer du om alle annonseformatene du kan ta i bruk på Facebook.
Anmeldelser
Veldig fornøyd
Fint kurs, oversiktlig og bra innhold
2 uker sidenBra kurs
Anbefales
1 måneder sidenNyttig!
Her vil jeg gi Espen en skikkelig klapp på skulderen! Flott kurs med mye nyttig informasjon.
1 måneder sidendet er flott!
Jeg er nok fornøyd med kurset.
4 måneder sidenFantastisk!!
For en fantastisk flink instruktør du er! Kurset ble gjennomført med stor iver og jeg gleder meg til å ta fatt med markedsføringen av Opplev Finnmark. Kurset senker seg helt ned på en amatørs nivå, og du forklarer utrolig bra, så det er lett å følge deg. I tillegg har jeg tatt kontakt med noen spørsmål, som du kjapt har respondert på. Har mao fått god oppfølging underveis. Jeg anbefaler deg videre til alle jeg kan. Tusen takk :-)
4 måneder sidenFornøyd
Veldig bra kurs. Bra tempo og enkelt forklart. Foreleser gjør dette lett å forstå.
4 måneder sidenVeldig bra kurs
Veldig forståelig kurs. Anbefales for alle som har tenkt å annonsere på Facebook.
4 måneder sidenTopp score
Veldig lærerikt! Som nybegynner ga dette meg en god oversikt
4 måneder sidenAnbefales.
Super bra kurs!
5 måneder sidenVeldig fornøyd!
Veldig fornøyd med innholdsrikt og detaljert kurs, god pedagogisk tilnærming som gjør det forståelig for selv den mest uerafrne
5 måneder siden